تحصیلات تکمیلی در هندوستان - دانشگاه میسور

در میسور برای فرزندان دانشجویان ایرانی در تمام مقاطع کلاسهایی به زبان فارسی مطابق با استاندارد وزارت آموزش و پرورش ایران برگزار میشود و شهریه سالیانه این مدرسه حدود دویست هزار تومان در سال است. علاوه بر آن می توانید از مدارس هندی - انگلیسی و آمریکایی اینجا با امکانات عالی برای تحصیل فرزندانتان استفاده کرده و تنها در آزمون های چایان سال مدرسه ایرانی شرکت کنید . این هم آدرس وبلاگ مدرسه ایرانی ها:

http://taliehdanesh.blogfa.com/

 

این هم اخبار این حوزه به نقل از خبر گزاری ها :

مدارس جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند:

از سال های اول دهه 60 سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند تاسیس گردیده. ابتدا حوزه ماموریت آن کشورهای شبه قاره، آسیای دور و اقیانوسیه بود ولی از سال 1375 تا کنون مدارس جمهوری اسلامی ایران در کشورهای بنگلادش، هند و پاکستان تحت پوشش این سرپرستی قرار دارند .
وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در راستای ارائه خدمات آموزشی به ایرانیان مقیم هندوستان اقدام به برپایی مدارس ایرانی در شهر های دهلی نو،میسور،بمبئی و پونا نموده است. این مدارس با کادر آموزشی ایرانی کاملاً منطبق بر سیستم آموزش داخل کشور عمل می نمایند و در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان ویش دانشگاهی بصورت رسمی و داوطلب آزاد دانش آموز می پذیرد. 
در شهرهای دهلی نو، بمبئی،میسور، پونا و چندیگر مدارسی وجود دارند که بیشتر فرزندان مامورین، دانشجویان و ایرانیان مقیم در آن مدارس تحصیل می کنند در شهر پونا، میسور و حیدرآباد بیشتر دانش آموزان مدرسه را فرزندان دانشجویان تشکیل می دهند قابل ذکر است که در این مدارس دانش آموزان به شکل رسمی و داوطلب آزاد مشغول به تحصیل هستند .

توجه : افرادی که دارای دیپلم کار دانش و یا هنرستان هستند و قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس دارند، بایستی با یک پذیرش زبان انگلیسی به هند آمده و با تمدید آن و شرکت همزمان در مدرسه ایرانیها که حدود سالی 500 تا 600 هزار تومان هزینه اش است، پیش دانشگاهی خود را بگیرند. سپس براحتی میتوانند برای لیسانس اقدام نمایند.

در گفتگو با مهر عنوان شد:
تحصیل دو هزار دانش آموز در مدارس ایرانی شبه قاره هند
سرپرست مدارس ایرانی در شبه قاره هند گفت: دو هزار دانش آموز در 17 مدرسه ایرانی در شبه قاره هند تحصیل می کنند.
امیر خرازانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در سه کشور پاکستان، هند و بنگلادش 17 مدرسه دارد، گفت: همچنین نزدیک به 100 پرسنل فرهنگی در این مدارس مشغول به تدریس هستند.
سرپرست آموزش و پرورش ایران در شبه قاره هند درباره مشکلات مربوط به مدارس ایرانی خارج از کشور گفت: مدارس ایرانی در شبه قاره هند با مشکلات فضای آموزشی مواجه نیستند اما امسال هند ویزای معلمان مدارس ایرانی را در این کشور صادر نکرد که مجبور شدیم از معلمانی که برای ادامه تحصیل به هند آمده بودند استفاده کنیم. البته ویزای این معلمان به تازگی صادر شده که به زودی اعزام می شوند.
وی ادامه داد: تجهیز کامل آزمایشگاه و کارگاه مدارس، راه اندازی سایتهای رایانه ای ، فعالیت گروههای آموزشی و تهیه امکانات ورزشی از برنامه هایی است که آموزش و پرورش ایران امسال در شبه قاره هند دنبال کرده است.
سرپرست آموزش و پرورش ایران در شبه قاره هند با بیان اینکه مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور آینه تمام نمای فرهنگ، ادب و آموزش ایران اسلامی است گفت: همچنین در سال تحصیلی 90-89 با توجه ویژه به فعالیتهای فرهنگی و پرورشی با نگاه دینی  سعی شده ارزشها و فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی در مدارس شبه قاره ترویج شود.

+ نوشته شده در  شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 11:42  توسط تحصیلات تکمیلی در هندوستان - میسور  |